- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Morāskhvān-e ‘Olyā
Current Weather Morāskhvān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Morāskhvān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 17°C |
