Current Weather Modbeg-e Soflá
Current weather for the city of Modbeg-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 29°C |
