- Weather
- United States of America
- Colorado
- Minturn
Current Weather Minturn
Current weather for the city of Minturn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Freeze
Valid from 3. 4. (00:00) to 2. 4. (02:00)
Wind
Valid from 2. 4. (11:00) to 2. 4. (02:00)
5°C
feels like 1°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 2°C |
