- Weather
- United States of America
- Virginia
- Merrifield
Current Weather Merrifield
Current weather for the city of Merrifield. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
