- Weather
- Italy
- Trentino-Alto Adige
- Meran
Current Weather Meran
Current weather for the city of Meran. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 29. 4. (02:00)
11°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
