- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Marcilly-le-Châtel
Current Weather Marcilly-le-Châtel
Current weather for the city of Marcilly-le-Châtel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 51 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 13°C |
