- Weather
- United States of America
- Iowa
- Manson
Current Weather Manson
Current weather for the city of Manson. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 6°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 7°C |
