- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Malekābād-e Bālā
Current Weather Malekābād-e Bālā
Current weather for the city of Malekābād-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 18°C |
