- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Kūh-e Palak
Current Weather Kūh-e Palak
Current weather for the city of Kūh-e Palak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 10°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 54 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 5°C |
