Current Weather Majdābād-e Soflá
Current weather for the city of Majdābād-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
