- Weather
- Republic of Albania
- Maja e Kaptinës
Current Weather Maja e Kaptinës
Current weather for the city of Maja e Kaptinës. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 5°C |
