- Weather
- Republic of Iraq
- Wāsiţ
- Maḩmūd
Current Weather Maḩmūd
Current weather for the city of Maḩmūd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 27°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 81 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 28°C |
