- Weather
- Philippines
- Central Visayas
- Lut-od
Current Weather Lut-od
Current weather for the city of Lut-od. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 29°C |
