- Weather
- United Kingdom
- Scotland
- Lockerbie
Current Weather Lockerbie
Current weather for the city of Lockerbie. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 8°C |
