- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Ligny-le-Châtel
Current Weather Ligny-le-Châtel
Current weather for the city of Ligny-le-Châtel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
