Current Weather Lézignan-Corbières
Current weather for the city of Lézignan-Corbières. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 3. 4. (00:00)
17°C
feels like 14°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
