- Weather
- United States of America
- Kansas
- Lecompton
Current Weather Lecompton
Current weather for the city of Lecompton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 26. 4. (16:30)
Flood Watch
Valid to 27. 4. (13:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
