Current Weather Kūh-e Yābū Chāl
Current weather for the city of Kūh-e Yābū Chāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -1°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 2°C |
