- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Yŏnsa-ŭp
Current Weather Yŏnsa-ŭp
Current weather for the city of Yŏnsa-ŭp. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
