- Weather
- Iran
- North Khorasan
- Kūh-e Ţāq Gāhī
Current Weather Kūh-e Ţāq Gāhī
Current weather for the city of Kūh-e Ţāq Gāhī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 25°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
