Current Weather Kūh-e Takeh Dalagī
Current weather for the city of Kūh-e Takeh Dalagī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
