- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Ōz̲h̲ay-e ‘Ulyā
Current Weather Ōz̲h̲ay-e ‘Ulyā
Current weather for the city of Ōz̲h̲ay-e ‘Ulyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
