- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Rākeh
Current Weather Kūh-e Rākeh
Current weather for the city of Kūh-e Rākeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 87 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 2°C |
