Current Weather Kūh-e Parāngūr
Current weather for the city of Kūh-e Parāngūr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 35°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 26°C |
