- Weather
- Iran
- Ilam Province
- Kūh-e Marzū
Current Weather Kūh-e Marzū
Current weather for the city of Kūh-e Marzū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
