- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Kaftārān
Current Weather Kūh-e Kaftārān
Current weather for the city of Kūh-e Kaftārān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 16°C |
