Current Weather Kūh-e Jerīk
Current weather for the city of Kūh-e Jerīk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
