- Weather
- Iran
- Semnan Province
- Kūh-e Gīt Jā
Current Weather Kūh-e Gīt Jā
Current weather for the city of Kūh-e Gīt Jā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 17°C |
