- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Gerdak
Current Weather Kūh-e Gerdak
Current weather for the city of Kūh-e Gerdak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
