- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Gārījgān
Current Weather Kūh-e Gārījgān
Current weather for the city of Kūh-e Gārījgān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 16°C |
