- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Kūh-e Dīn
Current Weather Kūh-e Dīn
Current weather for the city of Kūh-e Dīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
