Current Weather Kūh-e Derbeshkan
Current weather for the city of Kūh-e Derbeshkan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
