Current Weather Kūh-e Derā
Current weather for the city of Kūh-e Derā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
