- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Allāh Shīr
Current Weather Kūh-e Allāh Shīr
Current weather for the city of Kūh-e Allāh Shīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
