- Weather
- India
- Madhya Pradesh
- Kotār
Current Weather Kotār
Current weather for the city of Kotār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 29°C |
