- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōtal-e Maydō
Current Weather Kōtal-e Maydō
Current weather for the city of Kōtal-e Maydō. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 6°C |
