- Weather
- Germany
- Baden-Württemberg
- Königsbach-Stein
Current Weather Königsbach-Stein
Current weather for the city of Königsbach-Stein. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 5°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
