- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Walarghay
Current Weather Kōh-e Walarghay
Current weather for the city of Kōh-e Walarghay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -5°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 10°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -5°C |
