- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Tābakah
Current Weather Kōh-e Tābakah
Current weather for the city of Kōh-e Tābakah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 26°C |
