- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Sīrkōkī
Current Weather Kōh-e Sīrkōkī
Current weather for the city of Kōh-e Sīrkōkī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like 1°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -5°C |
