- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Sangān
Current Weather Kōh-e Sangān
Current weather for the city of Kōh-e Sangān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 1°C |
