- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Rushkī
Current Weather Kōh-e Rushkī
Current weather for the city of Kōh-e Rushkī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-15°C
feels like -19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | -7°C |
| MIN: | -32°C |
| Average: | -18°C |
