- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Rāyās
Current Weather Kōh-e Rāyās
Current weather for the city of Kōh-e Rāyās. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | 4°C |
