- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Qūch
Current Weather Kōh-e Qūch
Current weather for the city of Kōh-e Qūch. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 30°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
