- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Qāsh
Current Weather Kōh-e Qāsh
Current weather for the city of Kōh-e Qāsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -3°C |
