- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Pāy-e Spī
Current Weather Kōh-e Pāy-e Spī
Current weather for the city of Kōh-e Pāy-e Spī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 10°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -4°C |
