- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Parganī
Current Weather Kōh-e Parganī
Current weather for the city of Kōh-e Parganī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 7°C |
