- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Kōh-e Pāmī
Current Weather Kōh-e Pāmī
Current weather for the city of Kōh-e Pāmī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 9°C |
