- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Kōh-e Manjūr
Current Weather Kōh-e Manjūr
Current weather for the city of Kōh-e Manjūr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -2°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -2°C |
