- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Mā’īch
Current Weather Kōh-e Mā’īch
Current weather for the city of Kōh-e Mā’īch. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 7°C |
